Все о повітряних кульках і баонах
Балони і гелій.
Гелій.
1. Гелій - одноатомний газ без кольору та запаху, не горючий і не вибухонебезпечний, не займається і не забруднює навколишнє середовище у разі витоку, не токсичний.
2. Гелій у балоні зберігається 3 роки без втрати якості.
Балони.
1. Балони - металеві сосуди високого тиску, з робочим тиском 150 bar або 14,7 мПа.
2. Балони безпечні під час транспортування. До 1000 літрів, не потрібно використовувати спеціальний транспорт і можна перевозити приватним авто.
3. Температурний режим зберігання повного балона від +40 до -40 градусів за Цельсієм.
4. За наявності редуктора обов'язково закривати вентіль балона після кожного наповнення кульок. Не залишати балон відкритим!
5. Балони з гелієм бувають різного об’єму, найбільш розповсюджені: 40 літрів та 10 літрів.
6. Балони мають термін придатності. Кожні 5 років, балон повинен проходити атестацію.
7.Повний балон, орієнтовно має тиск 147-152 бар або 14,5 - 14,7 мПа, при температурі балона +20°С.
Тиск в балоні напряму залежить від температури повітря. Чим нижче температура повітря, тим менший тиск в балоні.
Документ балона.
1. Термін придатності балона.
2. Номер балона.
3. Робочий тиск.
4. Перевірочний тиск.
5. Об'єм балона.
6. Вага балона.
Все про наповнення гелієм латексних і фольгованих кульок.
Для наповнення повітряних кульок гелієм, зазвичай використовують гелій «марка В».
Від марки гелія залежить підйомна сила кулькі. Якість гелію визначається не часом польоту повітрянної кульки, а її підйомною силою. Час польоту кульки залежить від багатьох факторів, про які ви можете прочитати нижче.
Витрати гелія з балона:
Об'єм 40 літрів | Об'єм 20 літрів | Об'єм 10 літрів | Об'єм 5 літрів | |
Кулька латексна 30 см (12 дюймів) шт | 400-430 | 190-210 | 100-110 | 45-55 |
Кулька латексна 26 см (10 дюймів) шт | 550-600 | 200-280 | 135-150 | 60-65 |
Фольгована, 42 см зірка,серце,таблетка шт | 350-370 | 150-200 | 65-90 | 30-40 |
*Витрати гелію може коливатися від різних факторів:
- Виробник повітряної кульки.
- Ступінь роздутості повітряної кульки.
- Розмір повітряної кульки.
Витрати гелію – одне з основних питань!
Наведемо деякі фактори, що впливають на витрату гелію:
1. Виробник повітряних кульок.
На ринку аеродизайну використовують зазвичай 3 основні марки кульок з латексу - Gemar, Belbal і Latex Ocidental. Витрата гелію на мексиканські куліку Latex Ocidental вища на 10%, за рахунок м'якого латексу та форми кулі. Кулі цього виробника мають круглу форму і роздуваються більше ніж аналогічні, інших виробників.
2. Ступінь роздутості .
Повітряну кульку треба наповнювати гелієм до її номінального розміру. Якщо кульку передувати, то витрата гелія збільшиться. Кульки мають бути правильної форми, а не у вигляді груші.
3. Об’єм балона.
Ті хто давно працюють з повітряними кульками знають, що балон для гелію об'ємом 40 літрів, не завжди 40! Що це означає?! На вигляд усі 40 літрові балони приблизно одного розміру та ваги, проте об'єм балона може бути різний від 39 літрів до 43. Відповідно кількість латексних куль розміром 30 см може коливатися від 400 до 430 штук.
Повітряні кульки з латекса.
Одне з головних питань, чому латексна кулька з гелієм літає не так довго як би того хотілось.
Так як латекс має пористу структуру, молекули гелію просочуються через пори латекса, гелія стає менше, кулька зменшується в розмірі і через якийсь час, гелію стає недостатньо для тримання кульки в повітрі.
Орієнтовний час польоту латексної повітряної кульки 10-11 годин для кульок розміром 26 см (10 дюймів), повітряні кулькі розміром 30 см літають близько 14 годин. Фольговані кульки літають близько 1 місяця.
Для збільшення часу польоту, використовують спеціальну рідину HiFloat, або Koda. Ця рідина висихаючи всередині кульки,закупорює пори латекса і гелій не так швидко виходить з повітряної кульки, що продовжує час польоту.
Також варто звернути увагу, що на час польоту повітряної кульки з рідиною HiFloat дуже сильно впливають такі фактори як розмір кульки, якість латекса, температура повітря, вологість повітря і місце, приміщення або вулиця.
Висока температура. В літку, при високих температурах, навіть з обробкою повітряної кульки HiFloat, кульки можуть літати не довго. Під впливом вискої температури, молекули гелія починають рухатись дуже швидко що прискорює їх проникнення крізь пори латекса.
Висока вологість. Весною та восени, при вискоій вологості повітря, HiFloat погано просихає всередині кульки, що значно зменшує час її польоту.
Розмір кульки.
Час польоту напряму залежить від розміру повітряної кульки, чим більше її розмір, тим більше час польоту.
Якість латекса.
На нашому ринку є декілька виробників латексних кульок: BelBal, Gemar та Latex Ocidental. У кожного виробника різна якість латекса. Найкраща якість латекса у Бельгійського виробника BelBal.
Повітряні кульки з гелієм, оброблені HiFloat можуть літати від 1 доби до 14 діб, залежно від факторів перерахованих вище та розміру кульки.
Не передувайте кульку, так як витрати гелія будуть більше.
Фольговані кульки.
Структура фольги, не така пориста, як у латексних кульок, за рахунок цього, куліки з фольги літають довше, загалом 3-4 тижня. Після цього їх можна додувати гелієм.
Однак не всі кульки з фольги літають!
Виробник.
Фольговані кульки китайського виробництва можуть літати дуже погано або взагалі не літати. Звертайте увагу на виробника, як правило, аеродизайнери використовують для роботи такі бренди як: Anagram, Flexmetal, Agura, Grabo, Qualatex.
Розмір фольгованою кульки.
Розмір фольгованої кульки має значення, маленькі фольговані фігурки або маленьки цифри не наповнюють гелієм, тільки великі фольговані кульки літають з гелієм.
Особливості наповнення гелієм, кульок з фольги.
Якщо наповнити гелієм фольговану кульку на вулиці або в приміщенні при дуже низькій температурі, а потім занести її в приміщення, де температура значно вища, гелій збільшиться в об'ємі і вона може луснути! Якщо кулька з фольги надути гелієм у теплому приміщенні і винести її на вулицю де температура в рази нижче, гелій зменшиться в об'ємі, і кулька буде виглядати здутою, проте, після повернення її в тепле приміщення вона матиме свій первісний вигляд.